چگونه یک آبسردکن مناسب بخریم؟

مقالات
این روزها نیاز به آبسردکن بیشتر شده است وکمتر شرکت یا اداره‌ای را می توان یافت که از آبسردکن استفاده […]

این روزها نیاز به آبسردکن بیشتر شده است وکمتر شرکت یا اداره‌ای را می توان یافت که از آبسردکن استفاده نکند. آبسردکن‌ها در طول روز آب گوارا برای همه‌ی ما فراهم می کنند و می توان از آب سرد یا آب گرم آن‌ها استفاده کرد. حتی مدل هایی از آبسردکن تولید شده‌اند که علاوه بر آب سرد و گرم، به آب ولرم نیز مجهز هستند. با نزدیک شدن به فصل تابستان، نیاز به آبسردکن نیز بیشتر احساس می‌شود، اما در این میان سوال مهمی پیش می‌آید؛ چگونه یک آبسردکن مناسب خریداری کنیم؟

پیش از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، دلایل اهمیت آب سالم را با هم مرور کنیم. مصرف آب سالم و بهداشتی نقش بسیار مهمی برای سلامت انسان دارد و کم‌آبی می‌تواند باعث بی‌حالی و سستی و حتی در نهایت به مرگ انسان منتهی شود.

می‌دانیم که بیش از ۷۰درصد بدن یک انسان بالغ را آب تشکیل می‌دهد. پس قطعا تامین آب بدن امری بسیار مهم است. یک فرد بالغ به طور میانگین در طول روز باید ۶ تا ۸ لیوان آب یعنی چیزی در حدود ۲ تا ۳ لیتر آب مصرف کند. مصرف مقدار کمتر شاید در روزهای اول باعث بروز مشکل نشود، اما در طولانی مدت می تواند موجب بروز بیماری های مختلف در بدن شود و سلامت انسان را به خطر بیاندازد. مصرف آب برای زنده ماندن سلول‌ها ، شادابی، دفع سموم و تعدیل دمای بدن ضروریست.

مصرف آب خنک در تابستان برای کاهش دمای عمومی بدن بسیار ضروریست. اما نداشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه‌ی مصرف آب سرد می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جدی در بدن ما شود. بسیاری از مردم برای خنک کردن آب از تکه‌های یخ تولید شده توسط فریزرها استفاده می‌کنند. آب یخ می‌تواند باعث بروز عوارضی جدی نظیر سردرد، یبوست، افزایش چربی بدن، سرماخوردگی، خرابی دندان‌ها، مشکلات کبد، بیماری‌های کلیوی و غیره شود. آبسردکن‌ها آب را در دمای مناسب خنک می‌کنند و به دلیل داشتن استاندارد، مصرف آب خنک  این دستگاه‌ها بی‌خطر است و توصیه می‌شود.

حالا که به عوارض نامناسب بسیاری که آب یخ برای بدن انسان دارد آگاه شدیم. نکات دیگری در مورد دمای آب آشامیدنی را نیز مرور کنیم. آب خنک در مناطق گرم و خشک باید گرم‌تر از مناطق سردسیر باشد. محدوده‌ی دمای مناسب در این مناطق که آب و هوای سردسیری دارند، بین ۱۰ الی ۱۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است. این دما در مناطق گرمسیری بین ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد است.

در میان تجهیزات سرمایشی که برای تولید آب خنک و گوارا به کار می‌روند ، آبسردکن‌ها جایگاه خاصی دارند. این دستگاه‌ها به دلیل قابلیت تولید آب ولرم و گرم علاوه بر آب سرد و خنک و برخورداری از یخچال مورد توجه مصرف‌کنندگان هستند. خرید آبسردکن ها همانند همه دستگاه های الکترونیکی و سرمایشی نیازمند داشتن اطلاعات لازم در این زمینه است.

در خرید آبسردکن قبل از هر چیز باید نیازتان را بشناسید. یعنی تعیین کنید که چه نوع آبسردکنی برای شما مفید است.

آب سردکن منبع‌دار یا آبسردکن متصل به آب شهری. اتصال مستقیم به شهری.
در نگاه اول شاید فکر کنید که دستگاه‌هایی که به سیستم لوله کشی آب شهری وصل می‌شوند بهترین هستند.

اما در هنگام خرید باید به این نکته دقت کنید که این دستگاه‌ها را فقط می‌توانید در جاهایی قرار دهید که دسترسی به آب لوله کشی در آنجا ممکن باشد؛ در نتیجه فقط در مکان‌های خاصی می‌توانید این آبسردکن‌ها را نصب و از آنها استفاده کنید.

دلیل پاراگراف بالا در وسط متن چیست؟ مشابه این جملات یک دور در شروع مقاله گفته شده‌اند و تکراری هستند. تکرارشان ریتم متن را به هم می‌زند. اگر با هدف مقدمه‌ای برای راهنمای خرید نوشته شده‌اند، نتیجه با هدف مغایر است. کلا بهتر است حذف شود.

عباراتی مثل این محصول مشکل دارد و محدودیت دارد و غیره برای متنی که قرار است خواننده را به فروش ترغیب کند شاید بهترین گزینه نباشد و بهتر باشد صرفا از خواننده (مشتری) بخواهیم بیشتر به مشخصات دستگاه دقت کند.

مزایا و معایب آبسرد کن های منبع دار:

مهمترین ویژگی که می توان برای آبسردکن‌های منبع‌دار ذکر کرد، شاید این باشد که ما می‌توانیم آنها را در هر جایی که علاقه داریم و با دکوراسیون مطابقت دارد، قرار دهیم؛ برخلاف آبسردکن‌های متصل به آب شهری.

پس در کل دو نوع آبسردکن وجود دارد؛ یک نوع که به لوله کشی آب وصل می‌شود و به آن‌ها آبسردکن‌های اتصال مستقیم به آب شهری گفته می‌شود و دیگری. در استفاده از آن ها نیازی به پر کردن منبع ندارید اما اگر مشکلی برای لوله کشی پیش بیاید خانه یا محل کارتان را آب برمی دارد. یک بدی دیگری که این دستگاه ها دارند این است که هر جایی که دلتان خواست نمی توانید آن ها را قرار دهید. و باید به لوله کشی آبتان نزدیک باشد تا بتوانید با استفاده از لوله ۲ یا ۳ متری آن را به لوله کشی آب متصل کنید. لوله کشی آن ها از لحاظ ظاهری اصلا مناسب نیست.

اما نکته ای در مورد این آبسردکن ها وجود دارد؛ این منبع ها فقط چند لیتر ظرفیت آب دارند به طوری که بزرگترین آن ها ۱۵ تا ۲۵ لیتر آب را درون خود نگه میدارد. پس با توجه به حجمی که دارند، دیر یا زود آب آن ها تمام می شود و باید مجدد حجم آن ها پر شود یا با منبع دیگری جایگزین شوند.

به معنای ساده معایب این آبسردکن ها این است که هر ۲۰ لیتر به ۲۰ لیتر باید منبع را پر کنید. البته خوبی این مساله این است که می توانید از شربت هم استفاده کنید. به شرطی که شربتتان به صورت کاملا محلول در آب باشد. البته به این نکته باید توجه کنید که این مورد به هیچ عنوان توسط شرکت های تولید کننده آبسردکن توصیه نمی شود و حتی ممکن است باعث ابطال گارانتی دستگاه نیز بشود!

برخی از آبسردکن ها یخچال هم دارند. شرکت ایستکول ۲ مدل از این نوع آبسردکن ها تولید کرده است. مدل های ۴۱۰ و ۴۴۰ ایستکول از این نوع آبسردکن هستند. مواد غذایی و نوشیدنی ها را می توانید در یخچال این آبسردکن ها ذخیره کنید. البته به این نکته توجه کنید که نباید از این یخچال ها انتظار یک یخچال بزرگ را داشت و عملا محفظه ای خنک کننده برای نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی هستند.

برخی از انواع آبسردکن ها ویژگی های دیگری نیز دارند، مانند آبسردکن منبع مخفی یا آبسردکن کابین دار که هر دوی این محصولات با قیمتی مناسب توسط شرکت ایستکول تولید شده اند.

حذف جملات تکراری. دوخط قبلتر ویژگی آبسردکن متصل به آب شهر را گفته‌ایم و نیاز به یادآوری با این سرعت نیست.

 

مزایا و معایب آبسردکن های اتصال به آب شهری:

به طور خلاصه می توان گفت که ویژگی های این آبسردکن ها برعکس آبسردکن های منبع دار می باشد. این آبسردکن ها به دلیل اینکه باید به آب شهری متصل شوند حتما میبایست در مکانی خاص قرار بگیرند و قابلیت جا به جایی چندانی نخواهند داشت. اما یک ویژگی مناسب هم دارند؛ با محدودیت حجم آب خداحافظی کنید. این آبسردکن ها به دلیل اینکه به آب شهری متصل هستند، دیگر نیازی به پر کردن آب ندارند.

انواع مختلفی از این آبسردکن ها نیز وجود دارند، مانند آبسردکن های فیلتر دار.

در خرید آبسردکن قبل از هر چیز باید نیازتان را بشناسید و تعیین کنید که چه نوع آبسردکنی برای شما مفیدتر است. دو نوع آبسردکن وجود دارد، یک دسته آبسردکن‌هایی هستند که به لوله کشی آب وصل می‌شوند و به آن‌ها آبسردکن‌های متصل به آب شهری می‌گوییم. دسته‌ی دیگر آب‌سردکن‌هایی هستند که به آنها منبع وصل می‌شود. این دستگاه‌ها هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

در نگاه اول شاید تصور کنید دستگاه‌هایی که به سیستم لوله کشی آب شهری وصل می‌شوند بهترین هستند. اما در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که این دستگاه‌ها را فقط در جاهایی می‌توانید قرار دهید که دسترسی به آب لوله کشی در آنجا ممکن باشد و بتوانید دستگاه را با استفاده از لوله‌ای دو یا سه متری به آب شهر وصل کنید. در نتیجه فقط در مکان‌های خاصی می‌توانید این آبسردکن‌ها را نصب و از آنها استفاده کنید. مزیت این دسته از آبسردکن‌ها هم اینست که به پر کردن منبع نیاز ندارند. با این حال فراموش نکنیم که اگر اختلالی در لوله‌کشی وجود بیاید، ممکن است نشت آب اتفاق بیافتد و برایتان دردسر درست شود.

و اما آبسردکن‌های دسته‌‌ی دوم. مهمترین ویژگی که می توان برای آبسردکن‌های منبع‌دار ذکر کرد، شاید این باشد که ما می‌توانیم برخلاف آبسردکن‌های متصل به آب شهری آنها را در هر جایی که علاقه داریم و با دکوراسیون مطابقت دارد، قرار دهیم. نکته ای که در مورد این آبسردکن‌ها وجود دارد اینست که منبع‌های آن ظرفیت محدودی دارند و بزرگترین آنها ۱۵ تا ۲۵ لیتر آب درون خود دارد. پس دیر یا زود آب منبع‌ تمام می‌شود و باید مجدد حجم آن پر شود یا منبع با منبع دیگری جایگزین شود. در این آبسردکن‌ها امکان پر کردن منبع با شربت به جای آب هم وجود دارد، اما شربت باید کاملا محلول در آب باشد. البته به این نکته باید توجه کنید که این مورد به هیچ عنوان توسط شرکت‌های تولید‌کننده‌ی آبسردکن توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است باعث ابطال گارانتی دستگاه نیز بشود!

بعضی از آبسردکن‌ها یخچال هم دارند و می‌توانید مواد غذایی و نوشیدنی‌ها را در یخچال آنها قرار دهید. البته به این نکته توجه کنید که نباید از این یخچال ها انتظار یک یخچال بزرگ را داشته باشید و یخچال آبسردکن صرفا محفظه‌ای خنک کننده برای نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی است. شرکت ایستکول هم این نوع آبسردکن‌ها را در دو مدل ۴۱۰ و ۴۴۰ تولید می‌کند.

آبسردکن‌های دیگری مثل آبسردکن منبع مخفی یا آبسردکن کابین دار هم تولید می‌شوند که شرکت ایستکول با قیمتی مناسب این مدل‌ها را هم مثل باقی محصولات در مجموعه خود دارد.

اگر در مورد مدل آبسردکن‌های که گفته شد سوالی دارید،‌ می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۶۲۸ داخلی ۱۴۹ تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما باشند.

سوالات متداول

01آیا از مشاوره و پیشنهادات کارشناسان وبسیما استفاده می کنید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان است

02آیا از مشاوره و پیشنهادات کارشناسان وبسیما استفاده می کنید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان است

03آیا از مشاوره و پیشنهادات کارشناسان وبسیما استفاده می کنید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان است

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “چگونه یک آبسردکن مناسب بخریم؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

021-43628

به مشاوره احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات مشاوران مجموعه سریعا با شما تماس خواهند گرفت.