شرکت تکران‌مبرد در ششمین اجلاس رضایتمندی مشتری تندیس طلایی دریافت کرد.

اخبار
شرکت تکران‌مبرد در ششمین اجلاس رضایتمندی مشتری تندیس طلایی دریافت کرد.ششمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری با رویکرد نقش مدیران اقتصادی […]

شرکت تکران‌مبرد در ششمین اجلاس رضایتمندی مشتری تندیس طلایی دریافت کرد.ششمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری با رویکرد نقش مدیران اقتصادی در تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی، نهم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور مدیران صنعت و تجارت کشور، در سالن مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیمای ج.ا.ا برگزار شد.
در راستای این همایش، شرکت‌های تولیدی کشور بر اساس شاخص‌های مرتبط با حوزه‌ی رضایتمندی مشتری ارزیابی شدند و شرکت تکران‌مبرد به عنوان شرکت برتر در حوزه‌ی مشتری‌مداری برگزیده و تندیس طلایی به این شرکت اعطا شد.

کسب تندیس طلایی در ششمین اجلاس رضایتمندی مشتری
حمید زارع‌زاده، مدیر واحد خدمات مشتریان شرکت تکران‌مبرد به نمایندگی از این شرکت در مراسم حضور داشت و تندیس طلایی را دریافت کرد. رعایت حقوق مشتریان همواره از مهم‌ترین اهداف ایستکول بوده و شرکت تکران‌مبرد طی ۴۵ سال فعالیت مستمر، این هدف را با جدیت دنبال کرده است. امید است که شرکت تکران‌مبرد با جلب رضایت مشتریان در این مسیر پیشتاز بماند.

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شرکت تکران‌مبرد در ششمین اجلاس رضایتمندی مشتری تندیس طلایی دریافت کرد.”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

021-43628

به مشاوره احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات مشاوران مجموعه سریعا با شما تماس خواهند گرفت.