سوالات متداول

شما در بخش سوالات متداول می توانید به پاسخ سوالات خود برسید

01نحوه خريد از وبسايت به چه صورت است؟

روي محصول مورد نظر کليک کرده و آن را ثبت سفارش کنيد، سپس با ورود اطلاعات کاربري (حقيقي يا حقوقی) و ساخت پروفايل در مرحله پرداخت، مبلغ را تسويه نمایید.

02اگر امکان پرداخت آنلاين نداشته باشیم، چه باید کرد؟

در صفحه پرداخت، زير گزينه پرداخت آنلاين، گزينه انتقال بانکي موجود است. با انتخاب اين گزينه شما شماره کارت و شماره واتس اَپ سازماني را می‌توانید ببینید. پس از انتقال کارت به کارت، وجه فيش واريزی خود را به شماره واتس اَپ سازماني ارسال کنید.

03آيا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟

در حال حاضر خير.

04چگونه مي‌توان به پرداخت و تسويه قبل از تحويل در اين وبسايت اعتماد کرد؟

وبسايت ايستکول نماد اعتماد الکترونيکي دو ستاره دارد. این نماد اعتماد الکترونيکي، نشانه‌اي است که از طرف مرکزي با نام توسعه تجارت الکترونيکي، وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ايران در نظر گرفته شده تا به عنوان تاييديه به فروشگاه‌هاي اينترنتي داده ‌شود. اخذ این نماد از سوی یک نهاد تجاری نشان دهنده بالا بودن امنيت آن در فضاي تجارت مجازی است.

05ارسال سفارشات چند روز زمان مي برد؟

در تهران 3 روز کاري و در شهرستان بسته به شرايط حداکثر 4_7 روز کاری.

06اگر در بازه زماني انتخابي برای تحویل گرفتن کالا در محل، حضور نداشته باشيم، آيا امکان ارسال مجدد وجود دارد ؟

قبل از ارسال کالا با مشتری تماس گرفته شده و هماهنگي جهت زمان‌بندی برای ارسال صورت می‌گیرد.

07آيا براي شهرستان ارسال داريد؟

بله. ارسال و تحویل کالا برای همه نقاط ایران امکان‌پذیر است.

08نحوه ارسال به شهرستان چگونه است؟

ارسال به مراکز استان‌ها و برخی شهرها که شعبه چاپار دارند از طريق مرکز کالارسان چاپار و براي بقيه شهرها از طريق باربری انجام می‌شود.

09نحوه ارسال فاکتور رسمي به چه صورت است؟

در صورتي‌که هنگام خرید درخواست فاکتور از سوی مشتري در سيستم ثبت شده باشد، پس از ارسال کالا فاکتور پست مي‌شود.

10چگونه پيش فاکتور دريافت کنم؟

در پروسه خريد، در مرحله پرداخت، گزينه صدور پيش فاکتور موجود است. با انتخاب اين گزينه پيش فاکتور صادره به ايميل شما ارسال مي‌شود.

11پيش فاکتور چند روز اعتبار دارد؟

سه روز کاري.

12چگونه مبلغ پيش فاکتور را پرداخت کنيم؟

لطفا با شرکت تماس گرفته و پس از تاييد پيش فاکتور، شماره شبا را دريافت و سپس واريز را انجام دهيد.

13آيا امکان فروش به صورت اقساطی وجود دارد؟

بله با توجه به شرایط اقتصادی موجود، اين فرايند فعال يا غيرفعال می‌شود. اين امکان و نحوه خرید قسطی در منوي فروش اقساطي در وب سايت قابل مشاهده است.

14آيا خريد حضوري داريد؟

در حال حاضر خیر

15آيا کالاي خريداري شده تعویض یا پس گرفته می‌شود؟

براي مشاهده شرايط عودت کالا لطفا کلیک کنید.

16در صورتي که کالاي ارسال شده آسيب ظاهري ديده باشد امکان مرجوع کردن وجود دارد؟

لطفا هنگام تحويل گرفتن کالا از مامور ارسال، اقلام سفارشی خود را به دقت بررسی کنید چون تغيير يا لغو سفارش به دليل ايرادهای ظاهری و قابل تشخيص در زمان تحويل کالا بعد از تحويل سفارش امکان‌پذير نیست.

01نحوه‌ فعال کردن گارانتی محصولات شرکت به چه صورت است؟

یخچال و فریزر نیاز به نصب توسط نصاب مجاز شرکت ندارد و پس از ارسال پیامک خرید به سامانه پیامک شرکت، گارانتی فعال می‌شود.

02درجه ترموستات مناسب برای تنظیم یخچال و فریزر چه درجه‌ای است؟

در محیط‌هایی با درجه حرارت معمولی روی درجات وسط (3 یا 4) مناسب است. اگر محیط گرمتر باشد یا در یخچال و فریزر زیاد باز و بسته شود، لازم است از درجات بالاتر استفاده کنید. استفاده بی مورد از درجات بالا، مصرف انرژی محصول را بالا می‌برد، عمر کمپرسور محصول را کم می‌کند و همچنین زودتر برفک می‌گیرد.

03مدت زمان گارانتی محصولات شرکت چه مدت است؟

یخچال و فریزر از زمان تولید در کارخانه 2 سال گارانتی دارد. تاریخ اتمام گارانتی زیر شماره سریال پشت دستگاه و روی کارت گارانتی نوشته شده است.

04اگر هر کدام از محصولات شرکت نیاز به تعمیر در دوره گارانتی داشته باشد به چه صورتی می‌توانم از گارانتی محصولاتم استفاده کنم؟

تماس با مرکز خدمات مشتریان شرکت که شماره آن روی کارتن، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه های اجتماعی شرکت درج شده به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مشکل خود را با همکاران ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان رسیدگی کنند.

05اگر هر کدام از محصولات شرکت نیاز به تعمیر در دوره گارانتی داشته باشد به چه صورتی می‌توانم از گارانتی محصولاتم استفاده کنم؟

تماس با مرکز خدمات مشتریان شرکت که شماره آن روی کارتن، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه های اجتماعی شرکت درج شده به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مشکل خود را با همکاران ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان رسیدگی کنند.

06فهرست نمایندگان مجاز خدمات را از کجا می‌توانم بگیرم؟

فهرست نمایندگان خدماتی در اختیار مرکز خدمات مشتریان شرکت است. چون کار خدماتی باید توسط مرکز خدمات مشتریان به نمایندگان ارجاع شود، شما می توانید با تماس با مرکز خدمات مشتریان از اطلاعات نزدیکترین نماینده به محل خود مطلع شوید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

07اگر یخچال و فریزرهای شرکت نیاز به نصب توسط نصاب ندارد چه کسی کارت گارانتی را مهر و امضا می‌کند؟

کارت گارانتی یخچال و فریزر نیاز به مهر و امضا ندارد و چنانچه بارکد سریال آن خوانا باشد و به همراه فاکتور فروش فروشنده ارائه شود، دارای اعتبار و گارانتی است.

08اگر بخواهم نمایندگی خدمات شرکت را داشته باشم چگونه می‌توانم اقدام کنم؟

با شماره مرکز خدمات مشتریان شرکت تماس بگیرید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

09آیا می توانم یخچال یا فریزرهای شرکت را در کابینت قرار دهم؟

قراردادن یخچال و فریزر در کابینت به شرطی مجاز است که محصول از پشت حداقل 25 سانتیمتر با دیوار فاصله داشته باشد و هوا بتواند در فضای پشت محصول جریان پیدا کند. قراردادن یخچال و فریزر در فضاهای تنگ و جایی که جریان هوا برقرار نباشد، علاوه بر کم کردن قدرت خنک‌کنندگی یخچال و فریزر، باعث کم شدن عمر کمپرسور محصول و بالا رفتن احتمال سوختن کمپرسور نیز می‌شود.

10مصرف انرژی یخچال‌های شرکت چه میزان است؟

مصرف انرژی یخچال‌ها و فریزرهای شرکت روی برچسب انرژی نصب شده روی محصول مشخص شده است.

11یخچال یا فریزری که من از شرکت خریداری کردم در موقع کار کردن کمی صدا می دهد. این صدا چگونه برطرف می‌شود؟

یخچال‌ها و فریزرهایی که با کمپرسور کار می کنند دارای مقداری صدای طبیعی هستند. اگر فکر می‌کنید صدای محصول بیش از حد طبیعی است، کافیست با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید تا موضوع بررسی شود. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

12چرا موتور کمپرس می‌کند اما دستگاه گرم است ؟

اگر محافظ یا سه راهی سر راه دستگاه است آن را از سر راه دستگاه برداشته و دستگاه را مستقیم به برق بزنید و در صورتی که مشکل حل نشد با خدمات مشتریان تماس بگیرید.

13چرا قسمت جایخی خیلی برفک میزند ؟

لطفاً نوار دور در چک شود شاید ایراد از خرابی نوار باشد.

14زمان تمیز کردن اواپراتور با جسم تیزُ، جایخی سوراخ شده. باید چکار کنم؟

دستگاه نیاز به تعویض اواپراتور و شارژ گاز دارد و تمام هزینه‌های آن به عهده خریدار است زیرا آسیب وارد آمده ناشی از استفاده اشتباه مشتری است.

15چرا موقع اتومات زیاد خاموش می‌ماند ؟

اتومات دستگاه بستگی به مقدار مواد غذایی و میزان باز و بسته کردن در دستگاه دارد.

16چرا دستگاه بوی نفت می‌دهد ؟

پنبه را به سرکه جوشیده آغشته کرده و سطوح دستگاه را با آن پیدا کنید و سپس با وانیل و جوش شیرین پاک کرده و درب دستگاه را دو روز باز بگذارید. بدین ترتیب مشکل بو رفع می‌شود.

17نحوه‌ فعال کردن گارانتی محصولات شرکت به چه صورت است؟

نصب آبسردکن/گرمکن توسط نصاب مجاز شرکت الزامی است و نصاب مجاز کارت گارانتی را تکمیل و مهر می‌کند و از زمان نصب 18 ماه گارانتی دارد. در صورت نصب توسط مشتری یا نصاب غیرمجاز، گارانتی محصول باطل می‌شود.

18درجه آب خروجی گرم یا سرد مطلوب نیست. باید چه کار کنم؟

در مدل‌های قابل تنظیم و دیجیتال، تنظیم درجه حرارت آب را کنترل م و آن را روی دمای مطلوب تنظیم کنید.اگر هنوز درجه حرارت مطلوب نیست با مرکز خدمات مشتریان شرکت تماس بگیرید.شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

19مدت زمان گارانتی محصولات شرکت چه مدت است ؟

آبسردکن/گرمکن از زمان نصب توسط نصاب مجاز شرکت 18 ماه گارانتی دارد.

20اگر هر کدام از محصولات شرکت نیاز به تعمیر در دوره گارانتی داشته باشد چگونه می‌توانم از گارانتی محصولاتم استفاده کنم؟

تماس با مرکز خدمات مشتریان شرکت که شماره آن روی کارتن، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه های اجتماعی شرکت درج شده به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مشکل خود را با همکاران ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان رسیدگی کنند.

21فهرست نمایندگان مجاز خدمات را از کجا می توانم بگیرم؟

فهرست نمایندگان خدماتی در اختیار مرکز خدمات مشتریان شرکت است. چون کار خدماتی باید توسط مرکز خدمات مشتریان به نمایندگان ارجاع شود، شما می توانید با تماس با مرکز خدمات مشتریان از اطلاعات نزدیکترین نماینده به محل خود مطلع شوید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه های اجتماعی شرکت درج شده است.

22اگر بخواهم نمایندگی خدمات شرکت را داشته باشم چگونه می توانم اقدام کنم؟

با شماره مرکز خدمات مشتریان شرکت تماس بگیرید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه های اجتماعی شرکت درج شده است.

23آیا می توانم آبسردکن/گرمکن را در کابینت قرار دهم؟

قراردادن آبسردکن/گرمکن در کابینت به شرطی مجاز است که محصول از پشت حداقل 25 سانتیمتر با دیوار فاصله داشته باشد و هوا بتواند در فضای پشت محصول جریان پیدا کند. قراردادن محصول در فضاهای تنگ و جایی که جریان هوا برقرار نباشد، باعث کم شدن عمر کمپرسور و بالا رفتن احتمال سوختن آن نیز می شود.

24چرا منبع مخفی آبسردکن/گرمکن من وقتی آب آن تمام می شود آلارم نمی دهد؟ باید چکار کنم؟

با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید تا موضوع بررسی شود. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

25چرا آبسردکنی که من از شرکت خریداری کردم در موقع کار کردن کمی صدا می‌دهد؟ چگونه برطرف می‌شود؟

آبسردکن‌هایی که با کمپرسور کار می‌کنند دارای مقداری صدای طبیعی هستند. اگر فکر می‌کنید صدای محصول بیش از حد معمول همیشگی است، کافی‌ست با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید تا موضوع بررسی شود. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

26چرا دستگاه، نشت آب دارد؟

ممکن است از منبع فیلتردار باشد به همین دلیل دستگاه را از برق کشیده و با بخش خمات مشتریان تماس بگیرید.

27چرا آب به سختی از شیر خارج می‌شود؟

ممکن است ناشی از رسوب یا یخ زدن منبع سرد باشد. دستگاه را از برق کشیده و چند ساعت صبر کنید اگر ناشی از یخ‌زدگی باشد مجدد که به برق بزنید مشکل حل می‌شود اما اگر ناشی از رسوب باشد باید رسوب‌گیری شود.

28چرا یخچال آبسردکن گرم است؟

آیا دستگاه کابین‌دار یا یخچال‌دار است ، هنگامی که اطمینان حاصل کردید یخچال‌دار است مطمئن شوید حداقل روزانه ده لیوان آب سرد مصرف می‌شود .

29چرا آب از شیر گرم خارج نمی‌شود؟

اگر دستگاه جزو مدل‌هایی با قفل کودک باشد حتماً باید همزمان کلید قفل کودک و شیر آب گرم فشار داده شود.

30نحوه‌ فعال کردن گارانتی محصولات شرکت به چه صورت است؟

نصب دستگاه تصفیه هوا توسط نصاب مجاز شرکت الزامی است و نصاب مجاز کارت گارانتی را تکمیل و مهر می‌کند. این دستگاه‌ها از زمان نصب 18 ماه گارانتی دارد. در صورت نصب توسط مشتری یا نصاب غیرمجاز، گارانتی محصول باطل می‌شود.

31درجه فن مناسب برای تصفیه هوای محیط چه درجه‌ای است؟

اگر دستگاه را در حالت اتوماتیک قرار دهید، سنسور دستگاه سرعت فن مناسب برای میزان آلاینده‌های محیط شما را به صورت خودکار تعیین می‌کند. در غیر این صورت می‌توانید سرعت فن را به دلخواه خود تنظیم کنید.

32مدت زمان گارانتی محصولات شرکت چه مدت است؟

دستگاه تصفیه هوا از زمان نصب توسط نصاب مجاز شرکت 18 ماه گارانتی دارد.

33اگر هر کدام از محصولات شرکت نیاز به تعمیر در دوره گارانتی داشته باشد به چه صورتی می‌توانم از گارانتی محصولاتم استفاده کنم؟

تماس با مرکز خدمات مشتریان شرکت که شماره آن روی کارتن، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه های اجتماعی شرکت درج شده به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مشکل خود را با همکاران ما مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان رسیدگی کنند.

34اگر چراغ یا آلارم تعویض فیلتر فعال شده باشد به چه صورتی می‌توانم فیلتر جدید تهیه کنم؟

با تماس با شماره تلفن مرکز خدمات مشتریان شرکت که روی کارتن، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است می توانید فیلتر و لوازم دیگر محصول را تهیه کنید.

35فهرست نمایندگان مجاز خدمات را از کجا می‌توانم بگیرم؟

فهرست نمایندگان خدماتی در اختیار مرکز خدمات مشتریان شرکت است. چون کار خدماتی باید توسط مرکز خدمات مشتریان به نمایندگان ارجاع شود، شما می‌توانید با تماس با مرکز خدمات مشتریان از اطلاعات نزدیکترین نماینده به محل خود مطلع شوید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

36اگر بخواهم نمایندگی خدمات شرکت را داشته باشم چگونه می‌توانم اقدام کنم؟

با شماره مرکز خدمات مشتریان شرکت تماس بگیرید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

37آیا می‌توانم دستگاه تصفیه هوا را در کابینت قرار دهم؟

دستگاه تصفیه هوا باید در مکانی قرار داشته باشد که بتواند به راحتی هوای محیط شما را به جریان در آورد بنابراین قراردادن دستگاه در کابینت می تواند کارایی دستگاه در تصفیه هوای محیط را به شدت کاهش دهد. به طور استاندارد در اطراف دستگاه از طرفین تا فاصله 50 سانتی‌متری نباید هیچ مانعی وجود داشته باشد.

38مصرف انرژی دستگاه‌های تصفیه هوا چه میزان است؟

مصرف انرژی این دستگاه‌ها روی برچسب نصب شده پشت محصول مشخص شده است.

39چرادستگاه تصفیه هوا در هنگام شب صدا می‌دهد و مزاحم خواب می‌شود؟

شما می توانید دستگاه را در حالت کم صدا (silent) قرار دهید. به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید یا با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید. شماره مرکز خدمات مشتریان روی کارتن محصول، روی کارت گارانتی، در دفترچه راهنمای محصول و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت درج شده است.

01فرآيند مصاحبه و استخدام شرکت به چه صورت است؟

مصاحبه اوليه با بخش منابع انساني – ـ انجام تست‌های شخصيت‌شناسی، نرم افزار و زبان انگليسی – ـ انجام مصاحبه تخصصی با مدير واحد مربوطه – ـ در صورت پذيرش، استعلام از کارفرماهاي قبلي – ـ انجام معاينات پزشکی از شروع استخدام – ـ تشکيل پرونده

02آيا محل دفتر مرکزي به ايستگاه مترو نزديک است؟

بله، نزديک‌ترين ايستگاه‌های مترو به دفتر مرکزی، ايستگاه‌های شهيد بهشتي و سهروردي است.

03آيا محل دفتر مرکزي در محدوده طرح ترافيک و آلودگي هوا است؟

دفتر مرکزي در محدوده طرح آلودگي هوا است ولي در محدوده طرح ترافيک نيست.

04آيا امکان اختصاص پارکينگ براي پرسنل وجود دارد؟

خير اختصاص پارکينگ با توجه به محدوديت‌های مکانی فقط براي مديران وجود دارد.

05آيا ارائه سفته و تضامين لازم جزو مقررات استخدامي شرکت است؟

بله ارائه سفته جزو مدارک استخدامی شرکت است و همکاران تازه استخدام شده ضمن ارائه سفته، موظفند شخصی حقيقی را جهت ضمانت خود و امضای پشت سفته معرفي کنند. ضامن باید یا بازنشسته يا شاغل در مراکز دولتي يا خصوصي بوده و اگر به کار آزاد مشغول است، جواز کسب داشته باشد.

06آيا ارائه گواهي عدم سوء پيشينه، عدم اعتياد و معاينات اوليه در آغاز استخدام الزامی‌ست؟

طبق ماده 90 قانون تامين اجتماعي انجام معاينات قبل از استخدام به منظور ارائه نتيجه معاينه و آزمايش‌ها به تامين اجتماعي و اطمينان از سلامت افراد و تناسب وضعيت جسماني با شغل مورد نظر الزامي است. همچين ارائه عدم پيشينه کيفري و نيز آزمايش عدم اعتياد نیز الزامی است.

07بيمه تامين اجتماعي همکاران به کدام شعب پرداخت می‌گردد؟

تهران:شعبه 29

قم:شعبه 1

08آيا شرکت همکاران خود را تحت پوشش بيمه تکميلی و مسئوليت قرار مي‌دهد؟

بله، تمامي همکاران و افراد تحت تکلف آن‌ها تحت پوشش بيمه تکمیلی درمان قرار می‌گيرند.ضمنا علاوه بر خدمات بيمه درمان گروهی، پرسنل تحت پوشش بيمه مسئوليت هم خواهند بود.نيمی از هزينه‌های بيمه درمان گروهي را شرکت متقبل می‌شود.

09آيا شرکت سرويس اياب و ذهاب را براي همکاران خود تأمين می‌کند؟

دفتر مرکزي: خير

کارخانه: براي بيش از 10 نقطه از شهر(حتي محله پرديسان) سرويس اياب و ذهاب وجود دارد.

01برای اطلاع از شماره تماس و آدرس نمايندگي‌های فروش ، به کجا مراجعه شود؟

صرفا تماس تلفني

02آيا امکان تمديد گارانتي محصولات وجود دارد؟

گارانتي محصولات ايستکول از تاريخ توليد محاسبه م‌شود و شرکت تعهدی در خصوص تمديد گارانتي پس از اتمام تاريخ آن ندارد و به درخواست‌های تمديد گارانتي نمايندگان فروش، پاسخ خواهد داد.

03برای اطلاع از شماره و آدرس فروشگاههای زنجیره ای ، به کجا مراجعه کنیم؟

جدول ذیل، شماره تماس و آدرس فروشگاه ها:

شهرنام مشتريتلفنآدرسقمسراي ايرانيان025-31022606قم جنب ترمينال باربريکرجهايپر مارکتهاي ماف پارس (اکومال کرج)2636773098کرج، ابتداي جاده مشکين دشت، رزکان نو، مجتمع اکومالتهرانهشت طلايي ياسين021-40445393ميدان آزادي کيلومتر 5 جاده مخصوص لاين کندرو فروشگاه گلدن 8تهرانهايپراستار بازار بزرگ ايران (ايران مال)46023299تهران، انتهاي اتوبان شهيد همت (غرب)، اتوبان شهيد خرازي، بازار بزرگ ايرانتهرانهايپر مارکتهاي ماف پارس(ارم)44969705تهران، اتوبان باکري جنوب، هايپراستار ارماصفهانهايپر مارکتهاي ماف پارس (اصفهان)3136517820اصفهان- اتوبان شهيد دستجردي- مجموعه سيتي سنتر- روبروي سپاهان شهراصفهاناتحاديه تعاوني هاي مصرف فرهنگيان (اصفهان) اصفهان- ابتداي جاده نائين- يک و نيم کيلومتر بعد از کارخانه قند- جنب انبار دارو پخش اتوبانزنجاناتحاديه تعاوني هاي مصرف فرهنگيان ايران ( زنجان)2433771112زنجان- ميدان بسيج – سايت کارگاهي- بلوک A – صنعت 19- اتحاديه فرهنگيان زنجانشيرازهايپر مارکتهاي ماف پارس( شيراز)0713-6171000شيراز، جاده سپيدان، روبروي شهرک گلستان، مجتمع خليج فارس

01در حالت فعال بودن بخور ساز، نشانگر وضعیت هوا روی رنگ قرمز می ماند و تغییر نمی کند، آیا دستگاه ایراد دارد؟

خیر محصول بدون ایراد است. فقط تنظیمات دستگاه را از حالت auto به حالت manual یا تنظیم دستی تغییر دهید و دور فن را روی حالت متوسط و یا medium تغییر دهید. برای اطمینان از سالم بودن دستگاه و وضعیت هوای محیط بعد از ده دقیقه کارکرد دستگاه در حالت بخور ساز، آپشن بخور ساز را غیر فعال کنید و بعد از چند دقیقه خواهید دید که رنگ چراغ نشانگر تغییر می کند و به حالت زرد و سپس سبز و در نهایت آبی در می آید که بیانگر تمیز شدن هوای محیط است.

02در دستگاه تصفیه هوای TW400 چگونه از خالی شدن مخزن آب مطلع می شویم؟

در صورت خالی شدن مخزن آب، چراغ سفید رنگ Water storage روشن می شود.

03دکمه رطوبت ساز در تصفیه هوای مدل TW400 چگونه عمل می کند؟

با فشردن دکمه Humidity رطوبت ساز فعال می شود. رطوبتی که در آن انسان احساس راحتی می کند بین 45% تا 60 % است. اگر رطوبت محیط کمتر از 45% باشد، رطوبت ساز فعال می شود و اگر بالاتر از60% برود، رطوبت ساز خاموش می شود.

04سرعت فن بر روی دستگاه چگونه تنظیم می شود؟

با فشردن دگمه FAN SPEED سرعت چرخش فن تغییر می کند. در مدل TW400 با فشردن دکمه MODE و تنظیم روی حالت Manual سرعت تنظیم دور فن را بر روی حالتهای Silent (سکوت)، Medium (سرعت متوسط)، High (سرعت زیاد) و Turbo ( سرعت توربو یا خیلی زیاد) می توان تنظیم کرد.

05عملکرد Sleep (وضعیت خواب) به چه صورت است؟

در این حالت نور چراغ Sleep کاهش یافته و سایر چراغ ها خاموش می شود.

06عملکرد Smart (حالت هوشمند) در تصفیه هوای TW400 به چه صورت است؟

در این حالت سنسور گرد و غبارکیفیت هوا را آنالیز کرده و سرعت تصفیه (چرخش فن) را به صورت خودکار تنظیم می کند. در این حالت برنامه تصفیه هوا به صورت خودکار عمل می کند و نیاز به سایر تنظیمات نیست.

07دکمه Mode در دستگاه تصفیه هوای TW400 چه عملکردی دارد؟

با فشردن دکمه MODE دستگاه در سه وضعیت Sleep(حالت خواب)، Smart (حالت هوشمند) و Manual (حالت تنظیم دستی) قرار می گیرد.

08نقش سنسور تنظیم نور محیط در دستگاه تصفیه هوای TW400 چیست؟

این سنسور با بررسی نور موجود در هنگام شب، نور چراغ ها را کم می کند و سرعت تنظیم باد را کاهش می دهد تا اخلالی در استراحت افراد ایجاد نکند.

09نقش سنسور تنظیم رطوبت در دستگاه تصفیه هوای TW400 چیست؟

این سنسور با بررسی رطوبت موجود در محیط نسبت به فعال سازی رطوبت ساز و یا غیر فعال کردن آن اقدام می کند.

10در دستگاه تصفیه هوا، کیفیت هوای محیط چگونه قابل تشخیص می باشد؟

کیفیت هوا توسط نشانگر نوری وضعیت هوا قابل تشخیص است، رنگهای نور آبی، سبز، زرد و قرمز به ترتیب بیانگر کیفیت هوای عالی، کیفیت هوای خوب، کیفیت هوای متوسط و کیفیت هوای کثیف می باشند.

11عملکرد سنسور گرد و غبار به چه صورت است؟

این سنسور بر اساس میزان گرد و غبار موجود در محیط اقدام به تصفیه هوا می کند و با توجه به کیفیت هوای موجود در محیط، چراغ نشانگر تعیین وضعیت رنگهای قرمز، زرد، سبز و آبی را نشان می دهد.

12دستگاه تصفیه هوای TW400 از چه نوع سنسورهایی تشکیل شده است؟

ا- سنسور گرد و غبار 2- سنسور تنظیم رطوبت 3- سنسورتنظیم نور

13برای پر کردن مخزن آب دستگاه تصفیه هوا چه مواردی می بایست رعایت شود؟

توصیه می شود از آب تصفیه شده در داخل مخزن بخور استفاده نمایید. از آب های زیر جهت پر کردن مخزن بخور استفاده نکنید: آب بالای 40 درجه، آب دارای: مواد شیمیایی، الکل، اسانس و خوشبو کننده هوا و مواد شوینده نباید باشد. بهتر است روزی یک بار مخزن آب دستگاه را خالی نمایید.

14دستگاه تصفیه هوا در چه بخشهایی از منزل نباید نصب یا استفاده شود؟

در داخل آشپزخانه و در مجاورت اجاق گاز ( نفوذ چربی باعث آسیب به فیلترها و دستگاه می شود). در مجاورت حمام رطوبت موجود در محیط باعث کاهش عمر فیلترها می شود.

نکته: پس از استفاده از حشره کش ها، ابتدا اتاق را کامل تهویه کنید و سپس دستگاه تصفیه هوا را روشن نمایید. (ممکن است پسماندهای شیمیایی داخل دستگاه باقی بماند و برای سلامتی شما مضر باشد)

15عملکرد یونساز در دستگاه تصفیه هوا به چه صورت است؟

یونساز، یونهای منفی تولید می کند که به ذرات معلق در محیط می چسبند و آنها سنگین شده و در هوا معلق نخواهند بود. بدین ترتیب هوا از وجود آلاینده ها پاک می شود و تصفیه هوا با دقت و شدت بیشتری انجام خواهد شد.

16معمولاً دور فن روی چه حالتی توصیه می شود؟

بهتر است برای کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر محصول و فن دستگاه، دور فن را همواره روی حالت متوسط تنظیم کنید.

17نقش لامپ UV در تصفیه هوا چیست؟

لامپ UV با اثر گذاری روی ساختار سلولی میکروب ها، قارچ ها و ویروس ها، منجر به تضعیف و از بین بردن آنها شده و هوای محیط را ضد عفونی می کند.

18دستگاه های تصفیه هوا برای چه متراژی مناسب هستند؟

با توجه به نوع محیط مورد استفاده و میزان آلودگی و متراژ مدل پیشنهادی فرق می کند. معمولاً برای این محصولات میزان قدرت تصفیه هوا بر اساس متر مکعب در هر ساعت بیان می شود و هر چه عدد بالاتر باشد برای فضای بالاتری پیشنهاد می شود. برای داخل اتاق و فضایی تا متراژ 55 متر مربع: مدل TW209 برای آپارتمان و یا محل کار با متراژ 55 تا 95 متر مربع : مدل TW350 و مدل TW400 برای آپارتمان و یا محل کار با متراژ 95 تا 110 متر مربع: مدل TW400 برای متراژهای بالاتر به صورت ترکیبی از مدلهای فوق می توان استفاده نمود.

19از کجا بفهمیم که فیلتر نیاز به تعویض دارد؟

بستگی به شرایط استفاده و نوع محیط استفاده دستگاه دارد، معمولاً هر شش ماه یکبار فیلترها می بایست تعویض بشوند. در این حالت چراغ نشانگر تعویض فیلتر در روی دستگاه روشن می شود، ابتدا پیش فیلتر و سایر فیلترها را تمیز کنید و دکمه های ترکیبی مربوط به ریست کردن فیلتر را فشار بدهید. اگر بعد از راه اندازی مجدد دستگاه، همچنان چراغ روشن شد، موقع تعویض فیلتر شده است.

20آیا فیلترها قابلیت شستشو را دارند؟

بهتر است با جارو برقی و سپس یک دستمال خشک گرد و غبار موجود در فیلترها را تمیز کنیم. به هیچ وجه فیلتر هپا و فیلتر کربن نباید با آب شستشو داده شوند. این مساله منجر به تشکیل قارچ و باکتری بر روی فیلتر ها می شود و برای سلامتی مضر است. پیش فیلتر را به صورت هفتگی تمیز نمایید. بعد از نصب دوباره فیلترها، دکمه های ترکیبی مربوط به ریست شدن فیلتر را فشار دهید.

21نقش و عملکرد فیلترها در دستگاه تصفیه هوا چگونه است؟

پیش فیلتر: به عنوان فیلتر اولیه، ذرات درشت نظیر گرد و خاک، پرز فرش، مو و پرز حیوانات خانگی را جذب می کند. فیلتر هپا: سپس ذرات ریزتر نظیر باکتری ها، شوره سر حیوانات خانگی، هاگ گیاهان و ذرات با قطر 2.5 میکرون نیز جذب فیلتر هپا می شوند. فیلتر کربن: ذراتی مانند دود، بوی نامطبوع، برخی گازهای سمی و مضر را جذب می کند. سپس هوای تصفیه شده توسط یک فن مکنده از دستگاه خارج می شود.

22دقیقاً دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می کند؟

این دستگاه از سه فیلتر مجزا شامل پیش فیلتر، فیلتر هپا و فیلتر کربن و تعدادی سنسور تشکیل شده است. یک عدد فن مکنده قوی پشت فیلترها است که هوای بیرون را مکش می کند و از فیلترها عبور می دهد و سپس هوای تمیز و تصفیه شده را به بیرون دستگاه هدایت می کند. سنسورها نیز کیفیت هوای بیرون را بررسی می کنند و بر اساس کیفیت هوای محیط، نور چراغ نشانگر وضعیت هوا فرق می کند.

23فایده هوای تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه هوا چیست؟

هوای تمیز و تصفیه شده منجر به تنفس راحت تر، گردش خون بهتر، نگهداری بهتر اکسیژن در خون، هوشیاری بیشتر، از بین رفتن رخوت و سستی و در هنگام استراحت باعث خواب راحت تر می شود. این دستگاه قادر به کاهش مشکلات آسم، آلرژی، سردرد و بی خوابی است. استفاده از این محصول در محیط هایی که افراد با شرایط ویژه مثل کودکان، افراد سالخورده، بیماران تنفسی و قلبی حضور دارند، توصیه می گردد.

01یخچال آنتی شوک دارد؟

بله

02آیا دستگاه قفل دارد؟این قفل مربوط به درب است یا پنل؟

بله،قفل پنل نمایشگر میباشد.

03آیا با برق 24 ولت هم کار میکند؟ فشار به دستگاه نمی آید؟

این دستگاه در دو سطح ولتاژی 12و24 ولت کار میکند و مشکلی برای دستگاه پیش نمی آید.

04وقتی به باتری وصل نباشه تا چند ساعت یخچال خنک نگه میداره؟

بستگی به دمای محیط و دمای تنظیمی دارد. اما درکل میتوان گفت با گذشت 24 ساعت افزایش15 درجه ای دما را خواهیم داشت(به عنوان مثال اگر محصول را بر روی 18- تنظیم کرده باشیم و برق آن را قطع کنیم بعد از گذشت 24 ساعت دمای داخل محصول نهایتا به 0 میرسد(لازم به ذکر است این افزایش دما بستگی به جنس و حجم مواد غذایی داخل محصول دارد).

05جنس بدنه و دسته های دستگاه؟

بدنه از جنس فولاد کربنی خودرنگ و دسته ها  از جنس PVC

06مواد غذایی (مخصوصا گوشت) رو فریز می کند یا نه؟

بله اما بستگی به شرایط دمای محیط دارد، بهتر است جهت استفاده ی بهینه از محصول:

1) مواد غذایی حد الامکان بصورت منجمد یا نیمه منجمد داخل محصول قرار داده شوند.

2)زمانی که میخواهید از  محصول در سفر استفاده کنید، 24 ساعت قبل از حرکت، مواد غذایی را داخل محصول قرار داده و با استفاده از مبدل  AC/DC محصول را به برق شهر متصل و آن را روشن کنید سپس  دمای تنظیمی را بر روی سردترین حالت قرار داده و اجازه دهید تا محصول به آن دما نزدیک شود ( این کار باعث میشود که فشار کمتری به خودرو وارد شود و درصد عملکرد محصول نیز پایین بیاید).

07چه مدت زمان طول می کشد تا به دمای دلخواه برسد؟

زمان دقیقی نمیتوان گفت و بستگی به موارد زیر دارد:

1)دمای تنظیمی چه عددی است؟

2)دمای محیط چند درجه است؟

3)چند درصد از حجم محصول پر شده است؟

4)مواد غذایی که داخل محصول است با چه دمای اولیه ای گذاشته شده است؟

5)باز و بسته شدن درب محصول چگونه بوده است؟

با توجه به توضیحات بالا محصولی در دمای 32 درجه محیطی ، دمای تنظیمی بر روی 20- و خالی از

مواد غذایی تست شده و نتایج آن به شرح زیر است:

تست

08برای نصب چه کارهایی باید انجام شود؟

فقط کافیست محصول را از کارتن خارج کرده و با اتصال کابل فندکی یا کابل اتصال مستقیم به باطری یا مبدلAC/DC تغذیه ی آن را تامین نمایید و با توجه به توضیحات داخل دفترچه محصول را راه اندازی کنید.

09چرا دمای یخچال خودرو به طور خودکار تغییر می کند؟

با توجه به اینکه این دما،دمای داخل محصول را نمایش میدهد تغییر کردن آن تغییر کردن دمای داخل کابین را نشان میدهد.

10برای یخچال خودرو و داخل ماشین (آفرود) نیاز به سیم کشی جداگانه است یا خیر؟

بستگی به سلیقه ی خود مشتری دارد، اما ما  جهت استفاده از این محصول در داخل ماشین برای مشتری دو نوع کابل تغذیه قرار دادیم(کابل فندکی،کابل اتصال مستقیم به باطری)

11برفک میزند؟

بله

12آیا با برق شهری هم کار می کند؟

بله

13شما خودتون هم پنل خورشیدی میفروشید؟

خیر

14چطور باید یخچال رو به پنل خورشیدی متصل کنم؟

جهت اتصال به پنل خورشیدی بهتر است به خروجی مجموعه پنل خورشیدی یک سوکت مادگی فندکی متصل کرده(به پلاریته ی مثبت و منفی باید توجه شود) و محصول را با استفاده از کابل فندکی موجود راه اندازی کنید.

15آیا یخچال به باتری هم نیاز دارد؟

محصول جهت راه اندازی نیاز به منبع تغذیه دارد.

16آیا برای اتصال به برق خودرو، یخچال به اینورتر هم نیاز دارد؟

خیر

17در هر ساعت دستگاه چند آمپر مصرف می کند؟

بستگی به دمای محیط و ولتاژ منبع تغذیه دارد. در دمای 32 درجه با تغذیه ی 12 ولت جریان مصرفی محصول تقریبا 4.5آمپر ساعت میباشد.

18آیا شما یخچال سفارشی هم تولید می کنید؟

خیر

19آیا باید پنل خورشیدی به طور مستقیم به دستگاه وصل شود؟

در صورتی که ولتاژ و جریان مورد نیاز محصول را تامین کند و از بازه ی آن خارج نشود بله( اما بهتر است به همراه باتری و شارژکنترل استفاده گردد)

20آیا باتری به تنهایی می تواند یخچال را روشن نگه دارد؟

بله،باتری خودرو در صورت سالم بودن و شارژ کامل میتواند تا زمان تخلیه ی کامل باتری محصول را روشن نگه دارد.

21در تکان های شدید چه اتفاقی برای یخچال میوفتد؟ درب یخچال باز نمی‌شود؟

خیر، به علت داشتن مگنت های قوی در درب و  بدنه ، درب محصول در تکان ها باز نمیشود.

22آیا یخچال در تکان های شدید خاموش می شود؟

سیستم تعلیق کمپرسور به گونه ای است که تکان هایی که در آفرد به آن وارد میشود مشکلی به وجود نمی آورد اما در صورتی که تکان ها شدید باشد(به نحوی که خود خودرو و سرنشینان نیز آسیب ببینند) و حرکت کمپرسور را  مختل  کند، کمپرسور خاموش شده و  بصورت خطا نمایش داده میشود.

23آیا فریزر دستگاه برای گوشت و مرغ و سبزی مناسب است؟

خیر

24آیا فریزر یخچال برای بستنی مناسب است؟

بله

25زمانی که ماشین خاموش است یخچال خاموش می شود؟

بستگی به نوع اتصال منبع تغذیه ی محصول دارد.

26آیا آب یخ میزنه؟

بله

27آیا دمای ثبت شده، دمای واقعی است؟یعنی دمای یخچال تا این میزان پایین می آید؟

بله

28یخچال خودروهای جدید بهتر است یا قبلی؟

با توجه به موارد زیر میتوان گفت که محصول جدید به مراتب از محصول قدیمی بهتر است:

1) استفاده از مگنت های قوی تر جهت جلوگیری از باز و بسته شدن درب در تکان های شدید.

2) تعبیه ی دریچه ای جهت تخلیه­ی آبهای جمع شده در داخل محصول به بیرون.

3)کیفیت کابل فندکی بهتر شده است.

4) صدای محصول کمتر شده است.

5) طراحی ظاهری و فنی محصول بهینه شده است.

6) عایق بدنه ی محصول بهتر شده است.

7)دمای سنسور نمایشگر به دمای واقعی نزدیکتر شده است.

8)اضافه شدن سبد کوچک به محصول.

9)اضافه شدن کابل اتصال مستقیم به باتری، به محصول.

10)شرایط بهتر تهویه ی محفظه­ی کمپرسور

11)استفاده از مواد مقاومتر در تولید محصول

سوالات پرتکرار

01ارسال سفارشات چند روز زمان مي برد؟

در تهران 4 روز کاري و در شهرستان بسته به شرايط حداکثر 4_7 روز کاری.

02آيا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟

در حال حاضر خير.

03اگر امکان پرداخت آنلاين نداشته باشیم، چه باید کرد؟

در صفحه پرداخت، زير گزينه پرداخت آنلاين، گزينه انتقال بانکي موجود است. با انتخاب اين گزينه شما شماره کارت و شماره واتس اَپ سازماني را می‌توانید ببینید. پس از انتقال کارت به کارت، وجه فيش واريزی خود را به شماره واتس اَپ سازماني ارسال کنید.

04نحوه ارسال فاکتور رسمي به چه صورت است؟

در صورتی که خرید را به نام شرکت ثبت کرده اید، یک درخواست در سربرگ شرکت به صورت ممهور به شماره واتس آپ 09106121880 ارسال نمایید یا در پایین صفحه فایل خود را ارسال نمایید.

05آيا کالاي خريداري شده تعویض یا پس گرفته می‌شود؟

براي مشاهده شرايط عودت کالا لطفا کلیک کنید.

021-43628

به مشاوره احتیاج دارید؟

پس از ثبت اطلاعات مشاوران مجموعه سریعا با شما تماس خواهند گرفت.